Baca Yüksekliğinin Belirlenmesi (Isıl Gücü 1.2 MW'tan Küçük Kazanlar İçin)

Sanayi tesislerinin kazan dairelerinin baca yüksekliğinin belirlenmesi Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre yapılmak zorundadır. Aşağıdaki tablo ısıl gücü 1.2 MW'a kadar olan kazanlar için geçerlidir. Daha büyük güçlü tesisler için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir.
Baca Yüksekliği (Q≤ 1.2MW)
 
 
Sanayi tesislerinin kazan dairelerinin baca yüksekliğinin belirlenmesi Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği'ne göre yapılmak zorundadır. Bu yönetmelikte baca yüksekliğinin belirlenmesi metin halinde açıklandığı için, yönetmeliğin kullanımı oldukça zordur. Bu nedenle yönetmelikte yer alan bilgi ve sınırlamalar tarafımızca bir tablo haline getirilerek kullanımı oldukça kolay bir dokuman oluşturulmuştur. Aşağıdaki tablo ısıl gücü 1.2 MW'a kadar olan kazan daireleri için geçerlidir. Daha büyük güçlü tesisler için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir.

 

Baca Yüksekliği Tablosu

 

 

Bu sayfanın her hakkı Mustafa Aral ve ARALSAN’a aittir. Kopyalanamaz. Ancak " www.aralsan.com sitesinden alınmıştır " şeklinde açıkça kaynak göstermek koşuluyla alıntı yapılabilir. Aralsan bu bilgileri, doğru olduğuna inanarak yayınlamaktadır. Ancak bu bilgilerin kullanımıyla ilgili hiç bir sorumluluğu kabul etmez.