Kurumsal

Mustafa Aral

ARALSAN, Mak. Yük. Müh. Mustafa ARAL[*] tarafından 1998 yılında kurulmuştur. Kazan üretiminde ve özellikle buhar kazanı üretiminde kendi geliştirdiği teknolojisini kullanan ARALSAN, halen bu sektörün teknoloji önderi konumundadır. Katı yakıt yakmada, işletme koşullarında "sıfır" emisyon değerlerine ulaşma başarısı göstermiş olan ARALSAN, ısı ekonomisi konusunda da KAPALI KONDENS SİSTEMİ gibi kendi teknolojisiile geliştirdiği ürünleri kullanıma sunmuştur.

 

1999 yılında Mak. Yük. Müh. Mustafa Aral tarafından kurulan Aralsan Isı Cihazları İnş.Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti., kurulduğu günden itibaren mühendislik çalışmalarına dayalı üretim yapmayı hedefleyen bir şirkettir. 

In eget cursus lorem. Nullam at elit euismod, consequat massa id, congue mauris. Etiam dignissim non nisl quis faucibus. Morbi facilisis tincidunt elit, eu consequat ante placerat eget. Duis cursus justo ut lectus maximus vehicula ac sagittis purus. Curabitur id tempus lectus. Aliquam ac massa elit. Nunc scelerisque nec nisl sit amet dictum? Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

CE işareti

Buhar kazanlarında CE işaretlemesi, her bir üretilen kazanın ayrı ayrı incelenmesinden sonra yapılır. Kullanıcı güvenliğinin ön planda tutan Aralsan, her bir ürettiği buhar kazanını ve ısı cihazını 2017/68/EU PED (Basınçlı Ekipmanlar Direktifi) kapsamında G modlüne göre alınmış CE sertifikası ile müşterilerine teslim eder.

Aralsan, kurucusu Mustafa Aral'ın 1981 yılında makina mühendisi olarak mezun olurken İDMMA Makina Fakültesi'de etmiş olduğu ve aşağıda tam metni verilen mühendislik yeminini sürekli olarak hatırlar ve bu etik anlayışı ile hareket eder.

200 bar'da buharlaşma enerji ihtiyacı nasıl hesaplanır?

Merhaba

Buhar maliyeti için tablonuzu internetden inceledim. Ancak tabloyu tam olarak çözemedim. 200 bar 1 m3 doymuş buharın kaç kcal enerji harcadıgını ve kaç kg su ihtiyacı oldugunu bildirirseniz çok memnun olacağım. Sizlere hayırlı işler diliyorum saygılarımla

Şahin TİNTİN